Coaching Kariery Rafal Stawasz

W czym może pomóc coaching kariery…

Coaching kariery może być dla Ciebie pomocny, jeśli pracujesz w swojej firmie lub branży od dłuższego czasu. Łatwo jest wtedy nie dostrzegać lasu wśród drzew. Spojrzenie z zewnątrz może wpłynąć nie tylko na zmianę w Twojej karierze, ale też w życiu.

Współpracuję z klientami na każdym poziomie, aby pomóc im w znalezieniu wymarzonej pracy, lecz na tym relacje często się nie kończą. Wielu profesjonalistów decyduje się pozostawać w kontakcie, aby w razie potrzeby uzyskać porady dotyczące kariery. Okazuje się, że coaching kariery jest cennym atutem, który może przyczynić się do rozwoju kariery i zwiększenia satysfakcji z pracy.

Coaching kariery nie jest zarezerwowany dla kadry kierowniczej. Osoby na każdym stanowisku mogą odnieść z niego wiele korzyści, niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc w awansie we własnej firmie, czy o podjęcie decyzji o przeniesieniu się gdzie indziej. Pomogę ci wyznaczyć cele zawodowe, ocenić Twoje umiejętności, doświadczenie i zainteresowania oraz opracować strategię rozwoju.

Oto kilka najczęstszych powodów, dla których coaching kariery może się okazać strzałem w dziesiątkę:

Zastanawiasz się nad zmianą pracy?

Posiadanie profesjonalisty w swoim narożniku jest nieocenionym źródłem informacji podczas podejmowania decyzji o zmianie pracy. Bez kogoś, kto pomoże Ci wyznaczyć kurs, te wody mogą wydawać się mętne i niepokojące.

Czujesz, że utknąłeś w swojej karierze?

Może zostałeś pominięty przy awansie lub dwóch. Może nie otrzymujesz już najlepszych zadań. Może ścieżka kariery w obecnej firmie zamieniła się w ślepy zaułek. Niezależnie od przyczyny, masz wrażenie, że to już koniec. Nie masz żadnego szczebla, na który mógłbyś się wspiąć i nie masz do czego dążyć. Coaching może pomóc w wyjaśnieniu Twojej sytuacji, szukając sposobów na poprawę, a także pomóc Ci ocenić, czy najlepszym posunięciem jest pójście gdzie indziej.

Nie masz wizji swojej przyszłości?

Wiedza o tym, dokąd zmierzasz, może pomóc w podejmowaniu decyzji i kształtowaniu twojej podróży zawodowej. Problem w tym, że większość profesjonalistów ma tylko krótkowzroczną lub mglistą wizję. Coaching może Ci pomóc w jej urzeczywistnieniu i przywrócić Cię na właściwe tory działania.